Jak vybrat zahradní stan?

Párty stany, nebo též zahradní stany jsou dnes velmi oblíbenou součástí mnoha zahrad. Důvodem obliby je hlavně to, že dané zahradní stany dokážou ochránit před sluncem, stejně jako před nepříznivým počasím. Pokud ho ještě nemáte, pojďme se podívat na to, jak konkrétně vybrat ten pravý a na co při výběru nezapomenout.

Prvním krokem je správný výběr velikosti

To nejdůležitější, co musíme udělat, je vybrat správnou velikost. V tomto ohledu bychom se měli rozhodovat primárně podle toho, kolik lidí se na naší zahradě běžně nachází. Pokud tedy často grilujeme jenom s rodinou, pochodně bude stačit párty stan 3×3 metry. Pokud ale pořádáme větší akce, je dobré vzít v potaz variantu 3×6 metrů. Ta ale stále není tou největší, jelikož existují i téměř profesionální varianty. Mezi ty patří třeba rozměr 6×12 metrů. Ty se hodí hlavně ve chvíli, kdy už pořádáme skutečně velkou oslavu spojenou větším počtem hostů.

Jakou zvolit konstrukci?

I to je důležitá otázka, kterou si před výběrem musíme položit. Dnes existují na našem trhu dva hlavní typy konkrétní konstrukce. Tou první je klasická. Ta se pyšní hlavně tím, že patří k levnějším. Její nevýhodou však je o něco delší proces stavění, jelikož jde o několik jednotlivých dílů, které budeme muset vzájemně propojit. Druhou variantou je takzvaná nůžková konstrukce. Ta je sice o něco dražší, ale umožní nám skutečně jednoduché a rychlé postavené daného stanu. Jediné, co stačí, je nůžkový stan roztáhnout a tím konstrukci připravit pro umístění plachty. Hotovo může být do několika desítek vteřin. Drobným negativem je v tomto případě o něco vyšší cena.

Rozhoduje také design

Ten už sice patří mezi druhořadé kritérium výběru, ale určitě je dobré se na něho také zaměřit konkrétněji. Hlavně potom s ohledem na to, jaký by měl mít daný zahradní stan vzhled a tvar. Jsou varianty vypadající jednoduše, stejně jako jsou takové, kdy má konkrétní zahradní altán poměrně atypický vzhled. Ten se hodí ve chvíli, kdy hledáte něco jedinečného. Zapomínat určitě nesmíte ani na možnost koupit různý barevná provedení. Zde platí, že tmavší barvy mohou více pohlcovat slunce, ale na druhou stranu jsou mnohem lepší z hlediska celkové údržby.

Nezapomínejte také na odolnost stanu

Při výběru je dobré nezapomínat také na to, co konkrétně od stanu očekáváme. Pokud je to jenom běžná ochrana proti slunci, určitě postačí standardní tkanina. Pokud má stan ochránit i proti dešti, je určitě vhodné vybrat tkaninu s obsahem PVC, o co možná největší gramáži. Stejně tak může být dobrou volbou také zahradní stan z nepromokavého polyetylenu. Díky tomu daný stan ochrání nejenom před drobným mrholením, ale i před krátkodobým běžným deštěm. I to hraje svou roli jak v oblastech použití, tak samozřejmě v oblastech ceny. Pokud můžeme doporučit, určitě se nevyplatí výrazně šetřit. Tedy pokud chcete, aby vám stan vydržel skutečně dlouhou dobu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.