Řecko je jeden z klenotů jižní Evropy

Řecko, jedna z nejkrásnějších zemí jižní Evropy, známá také jako Helénská republika, je každoročně hojně navštěvována stovkami turistů. Tato země je krásná jako život sám, starodávná jako Athény a sebejistá jako Sparta. Nenechte ji čekat, využijte slevu na dovolenou v Řecku a objevte její krásy sami.

Dovolená na Korfu

Jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších oblastí Řecka je ostrov Korfu. Hned v prvních minutách, které na tomto smaragdovém ostrově strávíte, si budete připadat jako návštěvníci božského území. Jako by sám Zeus svou mocnou rukou spravoval tento úchvatný ostrov. Ne mnoho míst v Řecku je zelenějších, snad nikde není voda průzračnější a nebe jakbysmet. Vzduch voní jako med a je skoro slyšet, jak si květy mezi sebou šeptají. Panenská příroda a písčité pláže vám učarují a zajistí dokonalý tanec smyslů.

Jste-li zdatní cyklisté, je tento ostrov ideální poznávat z hřbetu vašeho dvoukolého miláčka. Ne každý však, i zdatný cyklista, touží plahočit se na kole ve 30ti stupních, proto navrhuji alternativu. Projeďte si Korfu na skútru, který si můžete půjčit na místě. Prohlédněte si z blízka sidari i voňavé piniové háje, vyjeďte na nejvyšší horu Pantokrator a navštivte klášter na jejím vrcholku. Tento způsob cestování po ostrově ve vás jistě zanechá mnoho jedinečných vzpomínek a navíc, si neošoupete podrážky oblíbených bot. Večer si pak dejte víno a sýr ve svém apartmánu s výhledem na moře a nelekněte se hostů, kteří za vámi jistě zavítají. Malí gekoni vám budou dělat společnost na každém kousku Řecka. Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů na Korfu.

Co takhle výlet do Athén?

Milovníci historie si nesmí nechat ujít návštěvu starodávných Athén, které ukrývají nejznámější památky světa a jsou, jak je známo, hlavním městem Řecka. A to už hodnou řádku let. Prohlédněte si Hadrianův oblouk, Dionýsovo divadlo a hlavně dominantu Athén Akropolis s Parthenonem. Bohyně Athéna vás bude doprovázet na každém kroku. Vzduch zde bude jako její dech, slunce jako její vlasy a vítr jako šat. Dopřejte klid své duši a vychutnejte si zájezd do Řecka.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.