Top letoviska Španělska

Španělsko patří mezi jednu z nejoblíbenějších prázdninových destinací Evropy a svým návštěvníkům nabízí opravdu velké množství pobřežních resortů, které skýtají komfort a pohodlí, stejně jako malebnou přírodu a okouzlující pláže. Láká- li vás slunná dovolená v této jižanské zemi, pak srovnávač zájezdů www.newtravel.cz a prožijte dovolenou v letoviscích, jako je Costa Brava a Costa Blanca, nebo na krásných španělských ostrovech Mallorca, Ibiza a Formentera.

Costa Brava

Costa Brava, neboli také divoké pobřeží, je jedním z nejoblíbenějších letovisek pevninského Španělska a každoročně láká velké množství turistů z celého světa, aby zde prožili dovolenou plnou slunce, moře a skvělé zábavy. Toto pobřeží táhnoucí se v délce 220 km při pobřeží Středozemního moře až po hranice s Francií nabízí svým návštěvníkům četné písečné pláže vhodné k relaxaci, průzračné moře s ideálními podmínkami pro vodní sporty, fantastické scenérie se strmými útesy a krásná města.

Mezi nejvýznamnější města Costa Brava, která rozhodně stojí za návštěvu, patří Calella, Lloret de Mar, Blanes a Tossa de Mar, v nichž si můžete užívat tradiční katalánskou architekturu, bohatý noční život i příjemný odpočinek na plážích zalitých sluncem.

Mallorca

Plánujete- li prožít svou dovolenou ve Španělsku a láká vás nespoutaná zábava na slunečných plážích, pak vyrazte na Mallorcu, nejoblíbenější ostrov Baleár, který je známý svou nádhernou přírodou, rušnými letovisky a bohatým nočním životem a plážovými party. Centrem tohoto ostrova je město Palma de Mallorca, v němž můžete spatřit monumentální gotickou katedrálu i velký přístav.

Nejoblíbenějšími letovisky na ostrově Mallorca jsou Cala d´Or, Cala Millor, Magaluf, Palma Nova, Sa Coma a Santa Ponsa, v nichž na vás čekají moderní hotely, vynikající služby a ideální podmínky pro vaši spokojenou dovolenou ve Španělsku.

Ibiza

Dalším nádherným ostrovem Baleárského souostroví je Ibiza, přezdívaná také ostrov lásky, která je častým cílem nejen dovolených, ale také líbánek díky svým nádherným plážím s jemným pískem, malebné přírodě a kvalitním službám. Ibiza je místem s dlouhou historií, jejíž kořeny sahají až do doby 2. tisíciletí př.n.l. a díky tomu zde můžete spatřit celou řadu kulturních památek, včetně několika megalitů.

Láká- li vás spíše moře, než kultura, pak byste měli rozhodně zamířit na pobřeží do letovisek, jako je Cala Llonga, Cala San Vincente, Portinatx a Santa Eulalia.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.