Zaleťte si během podzimu do Říma a poznejte všechny jeho úchvatné památky

Nechce se vám během pochmurného podzimu sedět doma a raději byste vyrazili někam na zajímavou poznávací dovolenou? Jeďte na podzimní dovolenou do Říma. Hlavní město Itálie je kolébkou civilizace, umění i kultury a jedním z nejnavštěvovanějších evropských měst. Zažijte i vy nádherné počasí babího léta v Itálii a vychutnejte si na vlastní oči pohled na všechny ty nádherné antické stavby, které jsou chloubou Říma.

Koloseum a bývalé centrum římské říše

Zajímavých staveb a míst, která stojí v Římě za navštívení je opravdu mnoho, a kdybyste je chtěli všechny navštívit, možná by vám nestačil ani měsíční pobyt v tomto městě. Nachází se zde však stavby, které se těm ostatním svojí majestátností zcela vymykají a právem patří k těm vůbec nejkrásnějším stavbám celé Evropy. Jednou z takových staveb je i slavné Koloseum, které bylo postaveno již v roce 80 našeho letopočtu. Koloseum bylo v dobách minulých dějištěm gladiátorských zápasů, bitev lidí s divou zvěří, poprav, ale i místem, kde lidé bydleli nebo se scházeli. Budova Kolosea se nachází v centru Říma východně od antického náměstí Forum Romanum, které bylo centrem dění bývalé římské říše a na kterém naleznete mnoho dalších zajímavých staveb.

Náměstí svatého Petra ve Vatikánu

Během vaší dovolené v Římě byste rovněž neměli zapomenout navštívit stát ve státě – Vatikán. Ve městském státě, který je centrem katolické církve, na vás totiž čeká kouzelná atmosféra Svatopetrského náměstí s dominantní bazilikou Svatého Petra. Náměstí je dějištěm mnoha významných křesťanských akcí a vejde se na něj skoro půl miliónu lidí. Na náměstí potkáte křesťany a turisty z celého světa, jak se zde modlí a obdivují krásy místní architektury.

Po náročném výletu zasloužená odměna

Pokud patříte k milovníkům dobré kávy a jídla, určitě se do Říma vydejte. Během vašich toulek po památkách tohoto věčného města, jak se Římu často přezdívá, může nastat chvíle, kdy budete mít hlad, nebo vám prostě bude chybět energie. V případě, že se tak stane, doporučuji zavítat do místních kaváren a restaurací, kde si můžete pochutnat na vynikající pravé italské kávě nebo vyhlášené italské kuchyni. Je už pak jen na vás, jestli dáte přednost pizze či těstovinám a jak dlouhou dobu v těchto příjemných a klidných restauracích či kavárnách pobydete.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.